in apie maistą

Vėl apie pirmus kartus… ir košę

Porridge @ The Village Bistro

Mano mergaitė jau ne kartą prašė, kad išvirčiau košės (iš „rolled oats“, lietuviškai turbūt tai būtų avižinė košė). Nors gamint ką nors naujo man visai patinka, kažkaip niekada neužstrigdavau ties kokiu nors košės receptu. Turbūt dėl to, kad skaniausia košė buvo dar daržely – tokia pusiau kieta manų košė su standžiu uogienės kubeliu, kurį būdavo galima gerai įmaišyt į košę. Skanu! Bet pačiam pabandyt niekada nebuvo per didelio noro.

O šiandien mano mergaitė yra „beveik susirgimo“ stadijoje – čia, kai karts nuo karto nusikosėji, guli sofoje susirangęs į kaldrą ir prašai arbatos su trejom devyneriom (bo, reik išsigydyt kol dar nesusirgai) – tai į prašymą išvirt košės nesugebėjau pasakyti „Ne“. Nukėblėbinau iki parduotuvės pieno… bo viso kito (rolled oats) jau kaip ir turėjom. Tada, atsiverčiau Jamie Oliver knygą „Ministry of Food“ ir susiradau „Get Into Porridge“ receptą. Hmn… sukratom avižines kruopas, įpilam pieną, žiupsnelį druskos, užverdam, ir maišom 5-6 minutes kol išverda. Likus porai minučių iki galo, sukratom kokį nors „įdarą“ (šįkart, dėjau bananus, cinamoną, medų, šiek tiek riešutų ir kokoso drožlių). Viso 10 minučių (jeigu skaičiuot dar indų išplovimą)!

Nusprendėm, kad reikės dar pabandyt kokį receptą… bo gavosi labai skaniai (ir greitai). Mano akys krypsta link „porridge with whiskey (for adults only)“… įdomu, kokia košė gautųsi su Jack Daniels?

Write a Comment

Comment