in apie draugus, apie maistą

Restorane „Pas Zaleckius“

Šeštadienio vakare turėjom biškį svečių (su kažkada seniai dovanotu kuponu pasivaišint restorane „Pas Zaleckius“).

Taigi… kol mano mergaitė ryte šventė „Rugsėjo 1-ąją“ Kembridže, aš kibau į atlapus dulkių siurbliui, ir truputuką apsikuopiau. Vėliau subėgiojau į turgų (šiek tiek daržovių), pasui į parduotuvę (šiek tiek mėsos), ir dar į kitą parduotuvę (šiek tiek Shiitake grybų ir vyno).

Prisižiūrėjęs visokių TV Series apie Masterchef, užsikišau rankšluoštį ant dešinio šono už diržo, užsidėjau mergaitės prijuostę (bo, maniškė jau nusibaigė visai, ir teko atsisveikint), uždariau virtuvės duris, ir kibau į maisto gaminimą.

Pradžiai, visokių nibble’ų užkąst. Karts nuo karto, begaminant, virtuvėj atsirasdavo vyno taurė, kuri greitai ištuštėdavo, bet po keletos minučių, atsirasdavo dar viena).
Pagrindiniam patiekalui pasirinkau jau bandytą (feels like cheating, but…) receptą – wok’e kepti vištienos gabaliukai su čili ir austrių padažu.
O desertui (dar nuo ryto beveik) dariau vanilinių ledų – ir čia tik vienas ingridientas desertui! Kepiau tešloje mirkytus bananų gabaliukus apglaistytus karamele ir apibarstytus sezamo sėklom ir didžiulis šaukštas karamelinių ledų.

Kad ir pačiam gamint reikėjo, bet vakarienę užskaitau.

Write a Comment

Comment