in apie maistą

Ką, ir vėl apie maistą? O taip… skaniausi kiaulienos kepsniukai!

O apie ką daugiau rašyt? Lietuvių nebesutinku (nors kompanijoje jau dirbame keturiese iš Lietuvos), apie darbą du kartus rašyt nesinori (bo, rašau angliškai… bandau daryt 356 dienų eksperimentą – rašyt kiekvieną dieną – žiūrėsim kas gausis), apie žmoną rašyt irgi negaliu (bo, kiek čia galima savo mergaitę girti?), apie atostogas rašyt nėra kaip (bo atostogaut nėra nei laiko, nei noro). Žodžiu – dirbu, sportuoju ir valgau. Tai nors apie maistą parašysiu, o jūs seilę pavarvinsit, sutariam?

Thyme and orange pork with winter slaw

Kiaulienos kepsnys su šviežių čiobrelių ir apelsinų karamelės padažu

Ingridientai

  • 2 arbatinių šaukštelių alyvuogių aliejaus
  • 2 normalių apelsinų (arba 1 didelio), smulkiai supjaustytos arba stambiai sutarkuotos apelsinų žievelės
  • 1 šaukštelio čiobrelio lapų
  • 4 x 80 gramų kiaulienos kepsniukų
  • 60 ml apelsino sulčių
  • 1 šaukšto rudo cukraus

Receptas

  1. Padedam keptuvę ant stiprios ugnies, įpilam 2 šaukštus aliejaus, 1 šaukštelį čiobreolių lapų, ir apelsino žieveles. Kepam 3 minutes (arba kol žievelės pasidarys traškios – kadangi buvau smulkiai sutarkavęs žievelę, tai užteko pakepti 1 minutę). Iškratom viską iš keptuvės į lėkštę.
  2. Pabarstom kiaulienos kepsniukus su druska ir pipirais (pabarsčiau porą kartų, bo niekada nežinau čia daug ar mažai). Sudedam kepsniukus į keptuvę ir kepam po 3 minutes iš kiekvienos pusės (smagiai paruduos ir pradės karamelizuotis kraštai). Vėlgi, išimam viską iš keptuvės, ir sudedam į kitą lėkštę.
  3. Supilam apelsinų sultis ir šauktą rudo cukraus į keptuvę ir kepam kol sultys biški išgaruos, ir pradės karamelizuotis (porą minučių). Sukratom atgal į keptuvę apelsinų žieveles (viską iš pirmos lėkštės) ir kepsniukus (viską iš antros lėkštės – nepamiršk ir sulčių išsiskyrusių iš kepsniukų).
  4. Pakepam kepsniukus dar po vieną minutę iš abiejų pusių, ir valgom!
Mes kepsniukus kirtom su mažom virtom bulvytėm, tačiau labai gerai tiktų ir su salotom! Valgėm su mergaite ir mėgavomės… turbūt skaniausias mano valgytas kiaulienos kepsniukas. Kur ten mūsų šeimos receptų užrašų knygutė?

Write a Comment

Comment