in apie maistą

Skerdikas… arba pjaustom vištą

Jau antrą kartą, parduotuvėj vietoj standartinių vištienios krūtinėlių ar kulšikių, prigriebiam visą vištą (arba netgi dvi iš karto). Iš pradžių, youtube’ei prisižiūrėjau „kaip pjaustyti vištą„. Po to perskaičiau kokiose trijose skirtingose kulinarinėse knygose (o ką daryt jei jų daugėja?), ir nusprendžiau, kad laikas pabandyt pačiam.

Ir visai įdomiai… kiekvienas turbūt turi savo techniką – aš savosios kol kas dar neatradau. Vištos kojas (rietus, kulšis) įveikiu jau gana greitai ir sėkmingai (berods radau, kurioj vietoj kaulai jungias), tačiau krūtinėlę nulupt nuo karkaso (nors kiek gražiau kad atrodytų) dar nelabai gaunasi.

Cheater's Chicken Tikka Masala - IngredientsCheater's Chicken Tikka Masala

Šįvakar gaminom chicken tikka masala receptą. Skanu, bet ne super. Tačiau valgant skrandį glosto ne tik švelnūs vištienos gabaliukai su skaniu tikka masala padažu, bet ir geras jausmas „padariau pats!“

Žinoma, supjaustyti vištą kai kam gal neatrodo didelis darbas (ypač, turint omeny, kad augau kaime), tačiau… malonu po truputį artėt prie „iš kur atsiranda mano maistas“ šaknų.

Kol buvau mažesnis, visada sakiau, kad nenoriu gyventi kaime. Turbūt po truputį augu?

Write a Comment

Comment