in apie maistą, pastebėjimai

Apie maisto gaminimą

Le CorDon Bleu At Home

Man tikrai patinka skaniai pavalgyti. O tai dažniausiai reiškia, kad valgyti daromės patys… čia turbūt dėl dviejų priežasčių: 1. ne visur gali skaniai pavalgyti arba 2. tiek neuždirbu, kad skaniai kiekvieną dieną valgyti (pačiam nesidarant maisto, o einant kur nors).

Tačiau… man dar kažko trūksta, kad visada norėčiau pasidaryt vakarienę pats. Pavyzdžiui, vakar žmona buvo išlėkus iki Londono (mano žmona turi naują pasą, kuris dabar jau tikrai rodo, kad žmona yra MANO žmona!!!), o aš parėjęs po darbų ilgai mąsčiau, ką čia suvalgius… (net porą knygų, iš mūsų šeimynos mini bibliotekos, perverčiau) Bet, galų gale, nuėjau iki artimiausios parduotuvės ir parsinešiau paprastą picą (ir tikrai ne tokią skanią, kokią pats gali pasidaryt). Tiesiog… kol kas (sakau „kol kas“, nes tikiuos, kad tai pasikeis) nematau tikslo valgyti gamintis pačiam sau. Viskas labai greitai pasikeičia, jeigu yra dar nors vienas valgytojas (pvz, žmona, ar draugai) – tada valgyti daryti (ypač kokį naują receptą daryti) – pats įkvėpimas… Bet jeigu esi vienas…

O šiandien (su mintim, pakeist mano pavienius tingėjimus), papildėm savo kulinarinę biblioteką. Praėjo pro keletą charity shop’ų, prigiebėm pora knygų:

  • „Le CorDon Bleu At Home – The New French Cookery Course“ (žmona, pamačius šitą knygą parduotuvėj, vos ne šokinėti pradėjo „taigi čia, šita.. šita… kur mokykla Londone yra“).
  • „BALTI Curry Cookbook“ – Pat Chapman
Prieš porą dienų (įkvėptas kažkurios tai knygos) mąsčiau, kad reikėtų daryti tai kas patinka… (jei kam nors kas neaišku, perskaitykit pirmąjį sakinį) ir sugalvojau, kad man patinka vištiena, tai spėkit… iš naujų knygų, kuriuos receptus bandysim iš pradžių?

Write a Comment

Comment