in apie dziudo, apie maistą

Valgyk-kiek-telpa…

– Tai kokie tavo planai savaitgaliui?
– Na… penktadienio vakaras prasidės all-you-can-eat chinese, o šeštadienį… žmona lyg ir norėtų į pikniką nueit…
– Kažkaip visas tavo laisvalaikis sukasi apie maistą!

O taip… nulėkėm su dziudo klubu pavalgyt į valgyk-kiek-telpa kinų restoraniuką… Tai ir pavalgiau. Pradžiai… šiaip visokių niekučių – keletą rūšių vištienos, įvairių suktinukų, blynų, etc. Tada, susikaupiau… ir žingsniavau link vietoje gaminamo maisto. Tu išsirenki ingridientus, padažą, ir tau per kelias minutes iškepa viską. Taigi…

1. Ginger chicken with peppers and teriyaki souce  – sukirtau per porą minučių (bo, darbe tik porą sumuštinių tebuvau suvalgęs, ir jaučiausi pakankamai alkanas… o kadangi valgyk-kiek-nori, tai greitai lėkiau dar vieno patiekalo)
2. Shiitake mushrooms and grilled prawns in black bean sauce (šitas, įsiveikė šiek tiek lėčiau… bo padažas aštresnis, tai jeigu per greitai ir per daug pradedi kramtyti, tuoj išlieja prakaitas… sulėtinom apsukas, ir kol kiti klubo nariai dalijosi savo patirtimi apie gyvenimą/darbą/etc aš ramiai sukirtau antrąjį patiekalą)
3. Wagyu Beef Steak with Kung Pao sauce  (pirmajam patiekalui teriyaki padažas buvo švelnus… antrajam patiekalui pasirinkau šiek tiek aštresnį black bean sauce, na o trečiajam susikaupiau… ir pasirinkau dar rimtesnį Kung Pao – kurio pavadinimas man tikrai nieko nesakė, bet ant meniu nupieštos keturios čili ikonos perspėjo apie galimus pojūčius. Lėčiau turbūt nesu valgęs… įdedi kąsnį į burną ir galvoji „čia hot ar spicy?“, čia palaukt kol atvės, ar ir liks toks karštas. Bet vargais negalais įveikiau…

Antrą kartą į valgyk-kiek-nori restoraniuką turbūt neičiau. Nors ir prieš tavo akis pagamintas maistas iš šviežių ingridientų, bet… aš namuose galiu skaniau padaryt!

Pažiūrėjus kiek valgau… reikėtų turbūt dažniau sportuot pradėt.

Write a Comment

Comment