in apie maistą

Šeštadieninis Grilled Ribeye Steak

Šiandien su žmona ėjome iki gym’o. Šiaip pažiūrėt, kiek kainuoja, kas per gym’as… Pakeliui, užsukome į protestantų bažnyčią (i know, i know!), kur vyko FairTrade Coffee mugė. Tai nusipirkome arbatos už porą svarų. Vadinasi, parėmėme kokį nors ūkininką iš belekur (padarėm gerą darbą iš pačio ryto? – gera pradžia!).

Tada, žingsniavome toliau iki gym’o. Pasidžiaugėm, kad jau kačiukai ir dar kažkokios geltonos gėlės (mergaitė, sakė, kad tos gėlės Lietuvoj tik per velykas pradeda žydėt) žydi (ot, nenufotkinau…), vadinasi, pavasaris jau čia… nors buvo dar šalta (mergaitė vis grūdo savo leteną į mano striukės kišenę ir bandė susišildyt).

O gym’u biški nusivyliau… keletas įdomesnių aparatų ir tiek. Na, gal baseinas, įdomesnis. O taip, nežinau… nežinau… Reikės pagalvot ar verta, ar užteks pasitenkinti dziudo. Arba, per skelbimus pažiūrėt, kokios geležies nusipirkt ir iš pustuščio „sitting room’o“ pasidaryti gym’ą namuose.

O grįžtant namo pajutau, kad pilvas urzgia… tai užsukome pas vietinį mėsininką ir nusipirkome porą mėsos gabalų (kepsniukų), bei pomidorų su brokoliais. Taigi, geras pusvalandukas, ir su mergaite kibom į kepsniukus…

Grilled stake with baked vegs

Grilled Ribeye Steak

Ingridientai

  • kepsniukų (1 vienam žmogui)
  • druskos, pipirų, alyvuogių aliejaus
  • 300 gramų brokolių
  • 300 gramų vyšninių pomidoriukų
  • 

Receptas

  1. Griebiam kepsniukus iš šaldytuvo, užbarstom druskos su pipirais, užpilam truputuką aliejaus, ir kaip mylimos žmonos nugarą masažuodami, gerai įtrinam viską iš abiejų pusių. Paliekame kepsniukus pastovėt 20 minučių. Kol kepsniukai stovi, įjungiam orkaitę ir įkaitinam iki 200 laipsnių (labai gera proga pažiūrėt kokį nors anime!)
  2. Pasibaigus anime serijai Po 20 minučių, sukratome į skardą brokolius su pomidorais. Pabarstome su druska ir pipirais. Apšlakstome alyvuogių aliejumi. Pašauname į orkaitę. 10 minučių kepame daržoves (vėl gera proga, pradėti žiūrėti dar vieną anime serijytę, arba pasidaryt kavos).
  3. Įkaitinam grilinę keptuvę (bo, kitokios neturėjau). Labiau. Tada, metam kepsniuką (jei telpa, galima du) ant įkaitintos keptuvės ir žiūrime kaip čirškinas (žiūrėjome, abudu su mergaite, kaip mėsa keičia spalvą) 4 minutes. Apsukame, ir kepame dar 4 minutes.
  4. Ir… ne, dar nesuleidžiam savo ilčių į nuostabų kepsniuką. Paliekame kepsniuką pastovėt 5 minutes, kad mėsoj prisikauptų daugiau sulčių. O tada, tėškiam kepsniuką į lėkštę, griebiam iš orkaitės daržoves ir kratom šalia kepsniuko. Ir… dabar jau leidžiam iltis į kepsniukus. Nomnomnom! 

Write a Comment

Comment