in apie matematiką, pastebėjimai

Kiek abėcėlėje raidžių?

iPhone Alphabet

„Ignorance is bliss“
– American Proverb quotes

Kiek Lietuvių kalbos abėcėlėje yra raidžių? Kas žino? Tu tuom įsitikinęs? Kiek tiksliai raidžių? Taip niekur nepažiūrėjęs instantly atsakytum?

Šiandien per pietus išsiaiškinom, kad anglai be vargo gali atsakyti į šitą klausimą (na, kiek anglų abėcėlėje raidžių yra). Taip pat italai. Tačiau lietuviai ir lenkai šito atsakyti negali (čia jau labai apibendrinu, turėdamas tik po vieną pavyzdį). Na, pagalvoję truputį, ir paskaičiavę, tai gali pasakyti… tačiau tikrai ne instantly.

Tai bandėm išsiaiškint, kodėl taip yra… nuomonės svyravo tarp „taigi, tai visų mokslų pamatas, tokius dalykus reikia priimti kaip gryną tiesą ir tiesiog žinoti… kad nekiltų klausimų“ ir „kam tokią bevertę informaciją iš vis saugoti savo atmintyje? gi, niekas niekada (bent jau iki šiandien) nepaklaus, kelintą vietą alfabete užima raidė „Ė“? ir be to, visada galima prisiminti, ką nors naudingesnio… pvz. Newton’s method„.

Galutinės išvados taip ir nepriėjom… tačiau, jeigu kada nors teks susidurti su atstovais iš kitų planetų, manau kad „užsienio kalba“ bus matematika…

Pavalgę, dar ėjom truputį pasivaikščiot. Šįkart kalbų tema nebebuvo įdomi, bo diskusijos pakrypo link matematikos. Bandėm įrodyt teoremą that there are infine number of infinities. Galų gale kaip ir prisvaigom (ir beveik patys sugalvojom) visiems žinomą (pabūkim snobu?) Hilberto paradoksą of the Grand Hotel.

Write a Comment

Comment