in apie darbą

Kaip pradėjai dirbti su Dynamics NAV?

 Dynamics NAV on Twitter

Dynamics NAV pasaulis yra labai mažas (bent jau UK… nors turbūt Lietuvoje tai turėtų dar labiau jaustis). Čia kažkurį savaitgalį buvau nulėkęs į vienos dienos „pasinėrimo“ kursus, kur turėjo parodyt kas naujo ir gero buvo sukurta naujausioje Dynamics NAV versijoje. Tokio tipo kursai (jeigu tai nėra hands-on labs), mano nuomone, duoda labai mažai techninės naudos (bo, kas gi šiais laikais neskaito blog’ų? o jeigu skaito, tai visos tos „naujienos“ jau koks pusmetis visai nebe naujienos).

Visdėlto, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą (parašius šią frazę man kažkaip mintyse suskambėjo „atleisk man“ laidos muzika… tipo aš ją žiūrėdavau?) – tokie kursai duoda galimybę susipažinti su kitais NAV pasaulio atstovais tokiems kaip aš (bo kaip sakiau, visi visus pažįsta… o jeigu esi naujas veidas, tai būna visai įdomu pasikalbėt). Jeigu pasitaiko galimybė nors kiek ilgiau pabendraut, būtinai stengiuosi paklausti vieno klausimo „Kaip pradėjai dirbti su Dynamics NAV?

Pačiam į šitą klausimą dažnai atsakinėt netenka, bet kadangi mikado paklausė, tai pasitaikė puiki proga pasirepetuot atsakymą! Bo turint omeny, kad mano intention yra dirbti Kopenhagoj (arba Readinge), tai šitą klausimą kada nors teks atsakyti ir dar kam/kada nors…

O viskas gavos „per merginą“ (dabar jau žmoną). Kol studijavau KTU, neturėjau žalio supratimo, ką aš veiksiu pabaigęs mokslus. Tiesiog, kai jau gavau diplomą, norėjau būt arčiau savo mergaitės (ir nesėdėt autobuse po keturias valandas kiekvieną savaitgalį)… dėl to pabaigęs mokslus iš Kauno grįžau į Plungę (pas tėvus ant sofos – turbūt turėjau įkyrėt biški) ir įsidarbinau vietinėj įmonėj (neturiu žalio supratimo, kas tas navision’as, tačiau norėčiau dirbti jums – more or less tokio tipo sakinys leido man pradėti dirbti bandomąjį laikotarpį už 800 litų per mėnesį – hmnz, dabar susimąsčiau, ko ten sakėm Lietuvoj vertas bakalauras? – nors tiesą pasakius, iki šiol niekas niekada į mano diplomą taip ir nepažiūrėjo). To be fair, vėliau atlyginimas kilo keletą kartų, tačiau ne dėl atlyginimo gi dirbam?

Taigi pirmus metus dirbau IT specialistu ir „mokiaus“ iš kolegų ir manual’ų (pirmą dieną man davė atspausdintus devloper (I ir II manualus) tiek apie Navision’ą, tiek apie verslo sistemos vartotojus ir jų problemas. Sakyčiau netgi labiau negu patiko susipažinti su verslo problemos, ir tuo metu žiūrėti (bo pats patirties dar neturėjau) kaip tos problemos sprendžiamos su Navision sprendimais (mergaitė pradėjo suprasti, kad esu biški darboholikas). Po metų, kartu su savo mergaite išvažiavau „užsitarnautų“ atosogų į Londoną… mėnesiui (kad mergaitei parodyt, jog visdėlto nesu darboholikas)… iš kurių taip ir nebegrįžau.

Kai baigėsi atostogų santaupos, reikėjo nuspręsti ką veikti toliau. Dėl to pradėjau ieškotis darbo… again su Navision’u, bo kitokios praktikos ar patirties nebuvau turėjęs. Tačiau, per porą, kuriuos turėjau, interviu, jaučiausi, kad žinau viską apie šią mažą sistemą, ir bet kuriai įmonei kuri mane pasamdytų, būčiau tikras aukso veršis. Taigi, pakankamai lengvai darbą gavau Londone. Ir tada supratau, kad toli man iki aukso veršio, ir kad nieko aš beveik nemoku. Taigi… vėl kibau į mokslus – kursai/egzaminai/sertifikatai/kolegų išnaudojimas (kaip darai? kodėl taip darai? kaip dar galima daryti?)/etc. Per pirmą pusmetį išsilaikiau kokius šešis Dynamics NAV egzaminus (čia slidi tema – kai kuriems tokių egzaminų idėja ar vykdymas nepatinka, kai kurie mano, kad tai gera idėja – aš lieku pakankamai neutralus… Universitete man irgi matematika nepatiko, bet egzaminą šiaip ne taip išlaikyti vis tiek reikėjo? Plius, added value visada yra gerai). Dabar, žiūrint atgal, visur kur dirbau, įmonės „rizikavo“ mane įdarbinant… bo ant popieriaus mano cv tikrai neatrodė įspūdingas. Tačiau, kiekvieną dieną darbe stengiuosi būti geresnis negu praėjusią dieną, taigi tikiuosi, kad ši rizika pasiteisindavo.

Po triejų metų įdomaus ir smagaus darbo Londone man paskambino vienas pažįstamas konsultantas (sutiktas kursuose prieš porą metų – once in a while pabendraudavom email’ais apie „what’s new“ navision’o pasaulyje) ir pasiūlė darbą didesnėje, geresnėje, įdomesnėje kompanijoje – kuri šiais metais buvo Dynamics NAV partnertis numeris 1. Taigi iš Londono persikrausčiau arčiau link Kembridžo, ir vėl pasinėriau į „naują mokymąsi“ (bo, eilinį kartą, kai manai, kad daug žinai, atsiranda žmonių, kurie parodo, kur galima tobulėti toliau).

O šiaip, kai manęs paklausia ką dirbi, kartais tiesiog atsakau: I solve business issues…

Write a Comment

Comment

 1. tai cia is serijos… kiekvienas per pora metu gali tapti NAV guru? o KTU studijos ar is viso reikalingos? ypac jei karjera galima pradeti kur Plungeje uz 800 lt.

  • sim,

   trys metai, bet vis tiek atrodo, kad kiekvieną dieną išmoksti ką nors naujo…
   o dėl studijų – mano nuomone Univeras išmoko vieną dalyką – o tai yra mokytis!

   gaunasi, kad diplomas yra nesvarbus… tik pats diplomo turėjimas yra vienas punktas, ant kurio būtinai reikia uždėti varnelę…