in apie maistą

Kai valgyti norisi DABAR – PESTO Vištiena

Pesto Chicken

Grįžtu iš darbo. Su žmona abu susižvalgom alkanais žvilgsniais. Šaldytuvas verkia iš tuštumo. O mano pilvas urzgia jau seniai užmiršęs pietums valgytą fish’n’chips. Pasidarom ką nors, ko dar nedarėm? Preferably, mėsiško? Ir greito?

Po poros minučių žmona rado receptą „Pesto Chicken“ ir aš išbėgau iki parduotuvės ingridientų… kurių šiam receptui yra labai mažai:

  • 1 šaukštas alyvuogių aliejaus
  • 4 vištienos krutinėlės (aš prigriebiau 6 rietelius (kaip Lietuviškai „tights“?) vietoj krūtinėlių – susivalgė labai skaniai)
  •  200 gr cherry tomatoes vyšninių pomidoriukų (parduotuvėj buvo tik po 250 gr, papildomi gramai tikrai nesutrugdė) – perpjautų per pusę
  • 3 šaukštai pesto padažo (aišku, namuose pasidarytas būtų žymiai skaniau, bet kai alkanas, tai galvoji „gal kitą kartą pats pasidarysiu, dabar tiks ir pirktinis)
  • 3 šaukštai creme-fraiche grietinės
  • keletas lapų baziliko (prigriebiau visą krūmą iš parduotuvės, tačiau receptui, užteko saujelės mažos)

O pats vištienos receptas – gamybos proces, tai dar trumpesnis negu ingridientų sąrašas:

  1. Įkaitinam aliejų keptuvėje (preferably nelimpančioje) ir suverčiam vištieną. Leidžiam porą minučių pasičirškinti, kol truputį paruduos, ir apverčiam ant kitos pusės. Taip kepinam vartydami apie 8-10 minučių, kol vištiena iškeps. (Žmona tuo metu, kol kepiau vištieną išvirė ryžius).
  2. Sukratom pomidorus ant viršaus, pabarstom biškį drukos ir pipirų. Kepam kelias minutes (vis pamaišydami). Pomidorai turėtų šiek tiek suminkštėt. Tada sumažinam ugnį, ir sudedam 3 šaukštus grietinės ir 3 šaukštus pesto padažo į keptuvę. Lėtai maišome, kol gausis tirštokas padažas. Įmetam dar suplėšytus baziliko lapus, ir galim valgyt!

Labai tiko prie ryžių, bet manau ir su bulvių koše būtų labai skaniai susivalgę. Vakarienę padarėm per kokią 15 – 20 minučių. Suvalgėm turbūt dar greičiau…

Write a Comment

Comment