in apie maistą

Apie vegetarišką vakarienę

Sweet potato & spinach bake

Šiaip neturiu nieko prieš vegetarus. Pats kartais pietums pasirenku „vegetarišką“ porciją (bet čia dažniausiai tada, kai žinau, kad vakarienei bandysiu kokį naują sultingą jautienos kepsnio receptą). O kartais ir žmona vakarienei padaro kokių graikiškų salotų, ir žiūrėjimas liūdnomis akimis mėsos nė kiek neprideda (aišku tokiu atveju, visada paklausiu, o kas prie salotų?)… Bet dažniausiai (jeigu turiu bent kokią pasirinkimo galimybę) rinksiuosi ką nors rimčiau… vištieną, jautieną, kiaulieną… bet ką, į ką galima dantis suleisti.

Tačiau šįvakar teko išbandyt naują vegetarišką (savo pačio laisva valia pasirinktą) receptuką iš vos kelių ingridientų – viena didžiulė saldi bulvė (parduotuvėj svėrėm kokioas penkias bulves, kol radom tinkamą – 850 gramų), kelios saujos šaldytų špinatų, ir stiklinė grietinėlės (na, dar ten česnako, drukos, pipirų ir sūrių – bet turbūt jeigu turi keptuvę – tai tokie dalykai ingridientais nelaikomi ir atskirai dėl jų į parduotuvę eit nereikia, ane?). Sluoksnis smulkiai supjaustytų saldžių bulvių, sluoksnis špinatų, vėl sluoksnis saldžiųjų bulvių, keptuvėj pakepinta grietinėlė su prieskoniais ant viršaus, ir sauja sūrio. Ir keturiasdešimt minučių laukimo (skaitant dar vieną skyrių iš knygos „Staltiesės Ritmu“.

„Sweet Potatoe & Spinach Bake“ užskaitau! Plius, žmonikė, norom nenorom (sakė, kad patiko, bet ką ten žmoną suprasi?) gavo dozę špinatų.

Write a Comment

Comment

    • tai ne šiaip bulvė… saldi bulvė… net nežinau ar yra tokių lietuvoj 🙂 jeigu yra, tai kur nors Visagine turbūt 🙂