in apie gyvenimą, apie produktyvumą, pastebėjimai

Kaip mes praleidžiame savo laiką?

Ką tu šiandien nuveikei? Ką vakar? Ką nuveiksi rytoj?

Etatinio pasaulio gyventojo dienotvarkė susideda iš “laiko blokų”. Tai:

  • pavalgyti (nesvarbu ar gamini valgyti pats, ar eini iki artimiausios kavinukės papietaut, ar į kokį restoraną pavakarieniaut)
  • išsimiegoti (again, kai kurie žmonės “taupo” laiką bandydami uber-sleeping, o kai kurie įsitikinę, kad tai 8 valandos, kurių trumpinti nereikėtų)
  • dirbti (įdomiausia, kad čia gal nelabai tinka “nesvarbu, ką jūs dirbate”… nors, jeigu dirbate ne sau, tai turbūt tikrai nesvarbu, ką jūs dirbate. Optimistiškai žiūrint, jeigu gyveni UK, tai 7,5 valandas per dieną gali užtušuoti “darbo” laikui)
  • pažiūrėti TV (dar viena kategorija (kuo toliau, tuo labiau tai panašu į bereikšmį laiko švaistymą. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, kad namuose neturime televizoriaus. Tačiau… vis tiek kokį serialą “House” ar vieną kitą filmą kartais tenka pažiūrėti. Reikėtų pasistengti, kad šitokio laiko būtų dar mažiau)
  • paskaityti (naujienas, blog’us, laikraščius, knygas – turbūt rečiau, ir visą kitą kas gali būti skaitoma. Ši sritis irgi gali būti priskirta prie laiko švaistymo, nebent skaitot įdomias ir naudingas knygas. Iš kitos pusės, kadangi pats nusprendi, kas tau naudinga ir įdomu, tai sudėtinga pasakyti ar tai laiko švaistymas ar ne)
  • “praleisti laiko su” (jeigu per dieną, ar galų gale porą dienų, skiriu mažiau dėmesio savo mergaitei, tai gaunu iš alkūnės per šoną. Tačiau ši kategorija tinka ir daugiau variantų – pvz. išvesti šunį pasivaikščioti, pašerti kaimyno katiną, pabūti vienam, etc. Turbūt ši kategoriją yra vienintelė, kurioje mes tikrai turėtume atsipalaiduoti ir kažkiek pailsėti nuo visų kitų “darbingų” kategorijų)

Žiūrint į tokią gimstančią rutiną, ir pamąsčius, kad jeigu šiandien pavalgei neskaniai, neišsimiegojai, per dieną dirbai nemėgstamą (ar neįdomų) darbą, vartydamas laikraštį prie televizoriaus praleidai daugiau laiko negu su žmona, tai tiesiog valanda po valandos (diena po dienos?) švaistai savo gyvenimą.

Kol esi studentas ir neturi darbo, atrodo turi tiek idėjų, tačiau trūksta pinigų. Kai baigi mokslus ir kimbi į darbus, atrodo uždirni tiek pinigų, o trūksta idėjų.

Kaip dabar surasti gabalėlį aistros kiekviename iš eilinės dienos laiko intervalų?

Write a Comment

Comment