in apie darbą

Reikalavimų analizė – one book down, two more to go

Baigiau skaityti “More About Software Requirements”. Įdomi knyga – suskaičiau per savaitikę, per dienas skirdamas apie valandą laiko. O knyga įdomi turbūt dėl to, kad pastaruoju metu buvau pakankamai dažnai atakuojamas klausimų “kiek laiko užtruksi? per kiek laiko padarysi? per kiek laiko padarytum, jeigu labiau pasistengtum? tai pasakyk apytiksliai, kiek laiko užima tai padaryti?”.

Prisirinkęs keletą naudingų patarimų, prisėdau šiandien prie jau kažkada “įvertintų” (estimates provided) mini projektukų, ir perrašiau reikalavimų dokumentus. Šįkart, kiekvienas reikalavimų punktas yra netgi labai “testable requirement” (True, False… decision trees). Pažiūrėjau į prieš tai mano duotus “turbūt padarysiu” laikus, ir nusprendžiau, kad mano spėjimai buvo pakankamai sėkmingi iki šiol. Tačiau, pasirašius aiškesnius reikalavimus, matai daug ryškesni vaizdą, ką ir kaip reikės daryti. Ties kai kuriais punktais, netgi galiu pasakyti, kiek tai užtruks (hey, kur ši knyga buvop anksčiau?).

Tai pat bandau pasidaryti keletą excel failiukų, kuriuose galėčiau sekti savo sugaištą laiką reikalavimų dokumento parašymui/taisymui/developmentui/nenumatytų (pasikeitusių) reikalavimų atsiradimui ir jų įgyvendinimui. Sudėtingiau turbūt objektyviai įvertinti sugaištą laiką. Tačiau, be tokios informacijos apie sugaištą laiką, ateities “estimates” bus tik spėliojimai, o ne apytiksliai įvertinimai.

C:StudySoftware Requirements kataloge guli dar dvi knygos

  • Software Requirements, Second Edition
  • Software Estimation – Demystifying the Black Art

Write a Comment

Comment