in pastebėjimai

Pamąstymai apie meistriškumą

Antrą dieną aš įnikęs į knygą “Verslo menas” (galėtų dažniau UK būti nedarbo dienų, tai gal daugiau knygų pradėčiau skaityt?). Skaitau puslapį po puslapio, skyrių po skyrio, graužiu salotinį markerį ir vis galvoju – kažin kokių grybų reikia būti užvalgius kad taip pozityviai aprašyt kurią nors kompaniją. DELL, IBM, pietvakarių efektas, etc.

Iš vienos pusės atrodo lyg pigus verslo klasės straipsnis, iš kitos pusės – protingos mintys (kad ir truputuką per daug pozityvios) visada yra gerai. Skyrius “meistriškumo menas” vėlgi truputuką privertė pamąstyt apie darbą (mūsų kompaniją). Esame maža įmonė su dideliais klientais. Kad įtiktume klientams turime ne tik gerai atlikti savo darbą, bet ir turėti kažką daugiau negu turi kiti. Kažkada su kolegom prie alaus bokalų pub’e svartstėm, kad visdėlto nesam dideli, tačiau kiekvienas iš mūsų yra pakankamai stiprūs savo srityje, ir visi prisidedame prie kompanijos stiprėjimo. Tačiau ar galėtume nors vieną iš mūsų pavadinti “meistru”?

Žiūrint iš sporto pusės – meistriškumas yra pakankamai matomas dalykas – technika, greitis, patirtis, mąstymas, prisitaikymas. Kuo esi stipresnis (kuo didesnis tavo meistriškumo lygis), tuo geriau gali įvertinti savo varžovo sugegėjimus. Pavyzdžiui, dziudo – kai kuriems metimas varžybose gali atrodyti kaip paprastas metimas, tačiau tik varžovas, kuris pats treniravosi keletą metų kaip atlikti tokį metimą sugebės tinkamai įvertinti priešininko meistriškumą.

Todėl diskutuoti, ar kuris nors iš mūsų galėtų būti “meistriškumo pavyzdys” nelabai yra prasmės. Klientai to niekada nesupras. Kolegos turbūt visada tai pervertins. Tačiau susirasti keletą labai stiprių žmonių tavo darbo srityje (na, navision specialistai, kur jūs) ir užmegzti pažintis su jais, būtų labai sveikintinas dalykas.

Pamąstymui, jeigu nori būti geriausiu, tai turi:

  • Sužinoti, kas yra šiuo metu geriausias ir jį pažinti. Daryti, tai ką daro jis (arba daugiau) ir jį pralenkti?
  • Nuspręsti, koks turėtum būti, kad būtum geriausias, ir pažingsniui to siekti?

Norėčiau sudalyvaut kokiose dziudo varžybose.

Write a Comment

Comment