in apie darbą

Apie reikalavimus (tiksliau, jų nebuvimą)

Pastaruoju metu tenka truputį daugiau laiko praleisti programuojant C/Side (suprask, Navision yra toks “special”, kad net savo programavimo kalbą turi – na, bet pats pasirinkau Dynamics NAV kelią, tai…). Aišku, geras jausmas, kai po tokių pirštų pamiklinimų, klientas pasako “it works like a charm… saves me half a day per week“. Tačiau, kartais pasitaiko, kai programavimas šiek tiek užsitęsia (sakydamas, kartais, turiu omeny praėjusį penktadienį, kai supposedly “trijų valandų” darbą pradėjęs daryti po pietų taip ir nepabaigiau.

Problema buvo – reikalavimai. O gal tiksliau pasakyti, jų nebuvimas. Aišku, laisvė programeriui turėtų būti geras dalykas – darai ką nori, ir už tai dar pinigus moka? Bet, kai atsakymo neturėjimas vienam klausimui iškelia dar porą klausimų, o šitie dar po du, ir t.t. Ką daryti tada?

Taigi parėjau namo, pagooglinau, pa’amazoninau, pasiknaisiojau šiek tiek po torrent’us, pakalbėjau su broliu, ir pasiruošiau ilgai savaitei skaitymo apie įvairius requirement gathering. O pradedam nuo “More About Sofware Requirements: Thorny Issues and Practical Advice“.

Perskaičiau kol kas tik porą skyrių (turbūt daugiau per dieną ir neskaitysiu, bo reikia dar suvirškinti, ką perskaičiau, ir kažkaip į visa tai pažvelgti “navision” akimis. Tačiau tiesos akimirkų “aha…” pasitaikė ir pirmuosiuose skyriuose.

Write a Comment

Comment