in pastebėjimai

Sumąstyk. Išbandyk. Išmok ką nors naujo.

Nebepamenu (o gal tiesiog ir nekreipiau per daug dėmesio) iš kurio blogo radau metodą Think. Try. Learn. – tačiau jis man patiko. Lietuviškai “Sumąstyk. Išbandyk. Išmok ką nors naujo.” man idėja skamba netgi gražiau. O esmė turbūt tokia, kad kiekvienas turime labai daug norų ar šiaip idėjų ką norėtume padaryti, išmokti, pamatyti ir t.t. O vis naujų idėjų atsiranda bet kur ir bet kada. Kai kurie GTD specialistai rekomenduoja visas idėjas užsirašyt, kai kurie rekomenduoja sumąstyt ką daryt toliau (what’s your next action), o Think. Try. Learn. metodo esmė – pamąstyk ar tikrai norėtum tai išbandyti. Galbūt? Tada išbandyk… o bandydamas išmoksi ką nors naujo – ir tada galėsi nuspręsti ar tai tau patinka, ar tu nori toliau gvildenti savo idėją.

Kai šventėme naujuosius metus bandžiau pasvajoti, kad būtų smagu aplankyti nors vieną užsienio šalį šiais metais. Kadangi neturėjau užsibrėžęs tikslų, kuri šalis tai turėtų būti, pasitaikius pirmai progai prigriebiau pigesnius bilietus. Vasarį porai dienų teks nuskristi į Prancūziją. Kovo mėnesį porai dienų į Vokietiją. Gegužės mėnesį galbūt pasiseks trumpam ištrūkt iki Belgijos. O dar kada nors norėčiau ir į Lietuvą parlėkt.

Tolimesni Think. Try. Learn. planai:

  • paskraidyt su akrobatiniu lėktuvu – Sumąsčiau, kad gal visai būtų smagu turėti piloto teises. Idant kada nors galėčiau iki kokios Aliaskos nuskrist ir nudobt paskutinę baltą mešką… Pirma idėja – tai turėtų būti labai brangu. Tačiau pradėjus ieškoti kur apskritai būtų galima Londone porą kartų praskrist, tai nėra toks brangus malonumas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tačiau iš kitos pusės – gal man visai nepatiktų skristi su mažyčiu lėktuviuku, o tuo labiau jį valdyti? Kitas žingsnis – Try.
  • pasivažinėt su motociklu (o gal ir teises išsilaikyt?) – Man visada atrodė smagiai rimti dėdės ant savo stambių žirgų (kol kas vadinamosios britvos netraukia, tačiau choperiai atrodo patogūs…). O ir, jeigu reikėtų daugiau priežasčių surast, kam man reikia moticiklo – galėčiau pakankamai greitai sau pačiam įrodyti, kad su motociklu iki darbo važinėt būtų greičiau ir pigiau negu su metro. Vėlgi, kai teks atsisėst ant motociklo ir pavairuot, gal man visai nepatiks? Kitas žingsnis – Try.
  • išmokt sušokt ką nors tokio rimtesnio nei krypu-krypu šliapu-šliapu – Kažkada labai seniai, dar pirmosiose klasėse lankiau šokių būrelį. Nuo to laiko šokti (ar bent jau džiaugtis šokiu) nelabai ir beteko. Mano mergaitė kaskart man primena, kad norėtų su manim pašokti, o aš vis atmetu šią idėją sakydamas “kada nors”. Užteks… geriau pabandom, ką nors naujo. Kitas žingnis – Try. Šeštadienį keliaujam į keletos valandų workshop’ą, kur mokysimės šokti Ceroc šokį. Aš nežinau kas tai yra, mergaitė irgi nežino kas tai yra. Abiems bus proga išmokti ką nors naujo.

Suprantu, kad lengviau visada ką nors atidėti ar netgi ko nors atsisakyti, net neišbandžius. Saugu, paprasta, pigu (ir nuobodu). Tačiau kaskart kai susimąstai “o ką dar norėčiau nuveikti”, aš vis prisimenu kažkada jau apmąstytas ir niekada neišbandytas idėjas. Pats laikas jas tiesiog permesti į “seen that, done that” katalogą.

Write a Comment

Comment