in pastebėjimai

Man patinka skaityti

Paris, books

photo credit: Roman Lashkin

Taip aš informatikas ( tai dažniau skamba kaip diagnozė, negu specialybė). Taip labai daug darbo praleidžiu prie kompiuterio (netgi, jeigu neskaičiuotume to laiko, kurį praleidžiu prie kompiuterio darbe – 8 valandas per dieną). Ir taip, man patinka skaityti (čia kuom susiję su pirmais dviems teiginiais, tai nelabai pats suprantu).

Prisipažinsiu, esu išrankus, kartais pradėjęs skaityti kokią knygą ir perskaitęs tik keletą puslapių galiu be sąžinės graužimo padėti ją į šoną, ir daugiau nebepaliesti. Iš kitos pusės, man nelabai įdomi kitų nuomonė, todėl retai skaitau recenzijas ar atsiliepimus apie knygą prieš ją pradėdamas skaityti. Turbūt dėl to iš dalies švaistau savo laiką skaitydamas pirmus kelius puslapius knygos, kurios nepabaigsiu skaityti.

Pastebėjau, kad man nelabai svarbu kokiu formatu skaityti. Mane įtraukti gali tiek dar spaustuve kvepianti knyga, tiek pdf failiukas, kuriame kas porą minučių tenka spustelt pelės mygtuką. Tačkaj turbūt netgi esu labiau linkęs skaityti elektroniniu formatu, negu spausdintą knygą, nes tokią visų pirmą reikia nusipirkti (pasiimti iš bibliotekos/etc), paskui reikia rasti kur ją padėti [kai perskaitysi, arba nuspręsi, kad neskaitysi]. O kas, jeigu knyga nepatiks? Arba nebus verta kada nors prie jos sugrįžti? Geriau tada skaitmeninis variantas, kurį visada galima pasidėti “po ranka”, ir prireikus susirasti naudingos informacijos dar kartą.

O iš tikrųjų norėjau pasakyti, kad perskaičiau “Kaip parduoti ratą” vienu prisėdimu. Ir tada prisiminiau, kad man patinka skaityti. Ir turbūt tai reikėtų daryti dažniau. Taigi dragginam pdf failiuką į “finished” katalogą, ir ieškom naujų informacijos šaltinių. Gal ką nors kas nors norėtų parekomenduoti?

Write a Comment

Comment