in pastebėjimai

Iš kur kyla neapykanta imigrantams?

Emigrantai

Vakar žiūrėjau laidą apie emigrantus – tiksliau apie emigrantus iš rytų europos – o dar tiksliau apie fuckin polish (čia įskaitant žinoma lenkus, lietuvius, latvius, estus, rusus, nu žodžiu, daug žmonių telpa po „polish“ kategorija). Laidoje buvo šnekinami grynakraujai anglai (kurie negaili ir metro kartais kokią mergaitę aprėkti lenkaite) ir senbuvius emigrantus (iš pirmosios/antrosios/trečiosios ar kiek ten jų iš visų buvo emigracijos į Angliją kartos). Aišku, visi labai pikti, ir čia rytų europiečiai kalti, kad vietiniai (tiek anglai, tiek senbuviai emigrantai):

  • negauna darbo,
  • negauna pašalpų,
  • jaučiasi nesaugūs dėl ateities,
  • jaučiasi nesaugūs dėl emigrantų kaimynų,
  • praranda prastai apmokamus darbus,
  • praranda gerai apmokamus darbus,
  • vienaip ar kitaip jų teisės yra prastesnės negu naujos emigrantų bandos,
  • yra priversti emigruoti į kitas šalis.

Mano nuomone, tie kurie taip mąsto, yra neprisitaikę pokyčiams, ir ganėtinai mažai pasiekę. Jų mąstymas suprantamas, teko pačiam bendrauti su anglais, kurie „o kam man dirbti, jeigu galiu pašalpą gauti“. O tada ateina emigrantas, ir pasiima jo pašalpą… o niekada nedirbusiam pradėti dirbti turbūt nelabai patinka.
Panaši situacija mūsų laukia ir Lietuvoje. Kai trūkstant darbo jėgos verslininkai prisiveš imigrantų iš kitų šalių, juos reikės kažkaip išlaikyti. O tai reiškia pritaikomas lengvatas, pašalpas, etc. Jie pradės dirbti Lietuvoje, jie pradės gyventi Lietuvoje, jie pradės balsuoti Lietuvoje, jie taps senbuviais, o jų vaikai Lietuvos piličiais. Kažkur matyta situacija žiūrint į Anglijos praeitį.

Po tokių laidų su visokiausiom statistikom, kokie visi emigrantai yra blogi, ir kyla priekabiavimai prie kitų žmonių. Anglai nemėgsta imigrantų, imigrantai atsako tuo pačiu ir nemėgsta anglų. Gerai, kad kol kas pačiam netenka susidurti su tokia neapykanta… tačiau yra apie ką pamąstyti.

O kaip jaustumėtės Jūs, jei eidami Vilniaus senamiesčio gatvėmis kieno tik bepaklaustumėt kur surasti autobusų stotį, gautumėt kažkokį burbtelėjimą belekokia nesuprantam kalba?

Write a Comment

Comment