in apie darbą

Kaip parašyti motyvacinį laišką?

Atvažiavai atostogų į Londoną, ir po kurio laiko nusprendei, kad norėtum čia kurį laiką pagyventi (kažkur labai girdėta situacija). Turistu visą gyvenimą nebūsi, todėl reikės susirasti kokį nors darbą. O nuo ko prasideda darbo paieškos?

Lietuvoje dažniausiai užtenka gyvenimo aprašymo (bent jau šiuo metu, kai darbuotojų nėra tiek, kad galėtum su šakėm vartyt ir džiaugtis), kartais paprašo dar motyvacinio laiško (man pačiam Lietuvoje turbūt neteko rašyti tokio).

O Londone ieškantis darbo motyvacinis laiškas – tai būtina dalis pirmųjų žingsnių. Taip, šaunuolis, jeigu turite puikiai parašytą gyvenimo aprašymą. Tačiau, nuo motyvacinio laiškos priklausys, ar kas nors pa‘click‘ins ant Jūsų prisegto failo ir turės galimybę perskaityti Jūsų pasiekimus, ar Jūsų el. laiškas taps tik dar viena šiuškle beribėse GMAIL platybėse.

Kodėl man būdavo sunku parašyti motyvacinį laišką? Visų pirma todėl, kad jis turi būti MOTYVACINIS. Ir ką tai turėtų reikšti? Kodėl aš noriu dirbti pas Jus? Atsakymas – kad man reikia darbo, nes noriu valgyti, turbūt nėra labai tinkamas.

Tačiau anglai laišką siunčiamą kartu su gyvenimo aprašymu vadina „cover letter“, kas man labai labai palengvino užduotį. Tai nebėra tik tuščių žodžių paistymas apie tai, koks aš galiu būti motyvuotas, tai tampa prisistatymu, pasiūlymu paskaityti mano gyvenimo aprašymą, ir galbūt pabendrauti akis į akį. Taigi, suskaidę cover letter rašymą į kelis žingsnius, iš sunkios ir neįveikiamos užduoties, turime paprastą pasiekiamą tikslą. O rašyčiau aš taip:

  • Kodėl aš rašau? (Kur ir kada mačiau darbo skelbimą? Gal kas nors rekomendavo man šią įmonę ir šią poziciją?)
  • Kokia dabar mano situacija? (Ar dirbu toje pačioje srityje? Ar kurį laiką keliavau po pasaulį? Ar noriu visiškai pakeisti karjerą ir pradėti kažką naujo (bet turiu pakankamai įgūdžių, kad galėčiau tai padaryti)? Jeigu darbo ieškau Londone, ar šiuo metu gyvenu Londone? Jei ne, kada planuoju atvažiuot?)
  • Koks nors įdomus faktas apie mane (geriausiai, kad jis būtų susietas su darbu, ir skatintų perskaityti tavo gyvenimo aprašymą).
  • Kaip galima su manim susisiekti? (Ar galima man skambinti bet kada? Ar tik po darbo valandų? Kokiu telefonu? Kada galėčiau susitikti?)

Iš vienos pusės toks laiškas tampa labai paprastas. Iš kitos pusės – mums to ir tereikia. Mums reikia, kad personalo atrankos specialistas užsinorėtų perskaityti prikabintą gyvenimo aprašymą. O tai jau pirmas stiprus žingsnis.

O tada belieka tikėtis, kad žinoti kaip reikėtų parašyti gyvenimo aprašymą?

Write a Comment

Comment