in apie mokslus

Anglų kursai – Mokytis iš savo klaidų

Protingi žmonės mokosi iš savo klaidų. Išmintingi žmonės, mokosi iš kitų klaidų.

TV Film

Ši savaitė paskutinė, ir baigsis mano „ilgosios pietų“ pertraukos, kai iš darbo turėjau galimybę porai valandų išlėkti į anglų kalbos paskaitas. O buvo smagu, ir jaučiuosi, kad išmokau šio bei to naudingo. Smagu buvo pamatyti ir kitokį mokymosi procesą (dėl to, dar labiau noriu studijuoti UK, o ne grįžti į Lietuvą ir ten tęsti studijas). Liko tik pasikartoti šią savaitę tai ką išmokome, ir pirmadienį išlaikyti egzaminą.

Įdomu kaip atrodys egzaminas, bo dėstytojas minėjo, kad bus dvi dalys. Ryte – raštu, o po pietų – žodžiu. Smagiausia tai, kad visai nesijaučiu kaip studentas. Aš atėjau ieškoti naudos, o ne gauti diplomo. Tai, sakyčiau labai labai keičia situaciją, ir mokymosi procesas jau vien dėl šios priežasties yra kitoks.

O mokėmės mes… truputį iš savo klaidų, labai daug iš kolegų klaidų, ir dar truputį iš dėstytojo. Smagiausia man buvo paskutinė prezentacija – su grupe turėjom paruošti pristatymą apie Waitrose parduotuvių tinklą. Ši paskaita buvo filmuojama, ir kitą paskaitą žiūrėjome video įrašą. Ale, kaip įdomiai jaučiuosi prieš kamerą (bo pirmą kartą teko stovėti prieš tokias dideles kameras ir akinantis apšvietimas šiek tiek gąsdino).

Kaip aš pats, dėstytojas, ir kolegos studentai sakydavo – mano pagrindinė problemą – kalbu labai greitai. Tai turbūt nėra blogai kalbant su žmonėmis, tačiau per pristatymus, svarbiausia ne išberti informaciją, o perteikti ją taip, kad klausytojai ką nors prisimintų. O kai žiūrėjau įrašą, tai omg… ką tu gali prisiminti, kai žmogu skalba 100 km/h greičiu? Reikėtų dažniau save pafilmuoti/pasipraktikuoti/paanalizuoti klaidas – bo tai kaip jaučiausi po pristatymo, ir po filmuotos medžiagos peržiūrėjimo – du skirtingi jausmų pasauliai.

Kiek kainuoja webcam‘ai?

Write a Comment

Comment