in pastebėjimai

O mes į Šiaurę dumsim, o mes į Šiaurę dumsim… (t.y. į Londoną – atostogų) – III dalis

Pataupyk – čia viskas bus brangiau penkis kartus!

Money
Kaip jau minėjau, buvau rimtai nusiteikęs įsigyti mašiniuką. Net mąsčiau, kad va, tokią sumą sutaupau, tokią sumą pasiimu paskolos ir perku šviežutėlį Toyota Yaris. Ir važinėju laimingas tai pas mergaitę, tai į darbą. Gerai, kad tokios klaidos nepadariau… Bo, pusę metų taupytų santaupų, Londone išleidau per nepilną mėnesį. Taip, neveltui šitas miestas yra antras brangiausias miestas pasaulyje!

Gyvenantiems Londone lengva sakyti, kaip čia pigu, kokie čia pigūs vaisiai, kad aš čia galiu sau leisti nusipirkti kvepalų, ar Armani paltą. Tačiau, tuo metu kai tu atvažiuoji atostogų… tu esi lietuvis, o į tave skūpomis akimis žiūri Londonas, ir bando iš tavęs ištraukti kuo didesnę sumą pinigų.

Pirmos savaitės išlaidos neapsiribojo – vien porą tūkstančių už vieno mėnesio nuomą (ir tai mes čia gerai, gavome kambariuką be užstato), kelis šimtus už traukinių bilietus… aišku, smagu paskambinti mamai į Lietuvą ir sakyti „mama, mama, geriu vandenį už dvidešimt penkis litus“, bet tai… sekančią dieną tai nebeatrodo juokinga. Labiau graudu. Taigi, teko suvalgyti brangiausią kada nors valgytą sumuštinį, išgerti brangiausios kada nors ragautos kavos, pasmaližiauti brangiausių kada nors pirktų ledų (pastebit tendenciją?), gyventi brangiausiai kada nors nuomotame kambarėlyje (kuris, lietuviškai mąstant, tokios kainos nevertas), važinėti brangiausiu viešuoju transportu.

Artėjant pirmo mėnesio pabaigai, su neramiu žvilgsniu žiūrėjau į savo lietuviškos sąskaitos balansą. Litų kaip ir nebėra… o aš nusprendžiau čia pasilikti. Jeigu per ateinančias dvi savaites nerandu darbo, tampu benamiu niekam nereikalingu bomžu neturinčiu pinigų net sugrįžti į namus. Kodėl man atrodo, kad šioje situacijoje yra pabuvojęs ne vienas lietuvis? Gerai dar, kad turėjau dirbančią mergaitę, kuri buvo nieko prieš reikalui esant „išlaikyti“ mane.

Tačiau, kas yra ironiška… ir smagu. Kad pirmasis mano atlyginimas (t.y. pusė to atlyginimo, nes buvau dirbęs dar tik pusę mėnesio) buvo daugiau, negu aš buvau sutaupęs per pusmetį Lietuvoje. Ir kodėl po šių žodžių man juoką kelia politikų klausimai „kodėl jaunimas emigruoja iš Lietuvos?“

Trumpai: pinigų reikės daugiau negu planuoji. Jei nori paskaičiuot… imk vienas prie vieno, kiek kainuoja Lietuvoje ir daugink iš penkių (na, taip brangu nėra, bet sunku pratybose, lengva kare?). Sumuštiniai parduotuvėj kainuoja porą svarų. Pavalgyti galima už 5-8 svarus pigesnėse kavinėse. Vaisiai, vanduo, limondas – kainuoja apie svarą. O kai atvažiuoji atostogų su ribotu biudžetu, tokios sumos labai greitai susidega ir pradeda augti.

Write a Comment

Comment