in pastebėjimai

O mes į Šiaurę dumsim, o mes į Šiaurę dumsim… (t.y. į Londoną – atostogų) – II dalis

Pasidomėk – kaip nusigausi nuo taško A iki taško B?

Tube Map

Taip, šaunuolis jeigu pasiėmei London in your pocket ar kokį kitą žemėlapį. Bet vis tiek, siūlyčiau pasigilinti labiau, apie įvairias transporto priemones, ir kaip iš taško A (pvz. Oro uosto) nukeliauti iki taško B (pavyzdžiui, iki adreso, kur nori nuomotis kambarį). Londone pakankamai plačiai išvystytas undergroundas (metro tinklas), ir labai daug kur važinėja smagūs iki praėjusios vasaros tik filmuose ir suvenyriniuose atviruokuose matyti autobusai. Taipogi labai daug taksi, tačiau nėkart dar neteko jomis naudotis.

Prisimenu, kai nusileidome Heathrow… viskas atrodė taip keista ir… net nežinau – didžiai? Ta prasme, didelis oro uostas, labai daug, netgi per daug žmonių, o dar šičia… o kaip iki Londono nusigauti? Gerai, kad mano mergaitė pasikausčius, tai tuo parūpino bilietukų traukiniui iki Londono, kurių kaina man atrodė ironiška.

Taigi po geros valandėlės žiūrėjimo per traukinio langą į kitokį pasaulį mes atsiradome Victoria stotyje. O tai buvo kažkas tokio… lyg didelis skruzdėlynas. Žmonių belekiek, judėjimas belekoks, išėjimų belekiek, įėjimų dar daugiau. Kur eiti visiškai neaišku. Kišenėje glamžiau popieriuką su užrašytu telefono numeriu ir adresu, kur mes turėtume išsinomuoti kambarį. Vėlgi mano mergaitė būdama mano kelrodė žvaigdžė nusitempė mane iki telefono parduotuvės, nusipirkom kortelė ir vargais negalais priskambinom buto šeimininkams. Bekalbant numirė telefono baterija (aga, minėjau, kad pasikrauti telefonus reikia, prieš keliaujant kur nors?), bet nors jau žinojome, kad kažkas yra namuose… Vadinasi, tereikia iki jų nusigauti. O turint tik adresą, ir neturint priėjimo prie google map‘sų tenka naudotis paprastu žemėlapiu.

Taip, gi kažkada lankiau orientacinį… pigiau grybo čia zuiki. Tu mane nuvešk iki Canning Town stoties, nes kol kas Prancūzijoje įvaldytas metro čia man vis dar atrodė bauginantis, o toliau, aš jau kaip nors surasiu, kur mums reikia nukeliauti. Vėlgi, paliekam po keletą svarų už metro bilietus į vieną pusę, ir nukeliaujam iki Canning Town stoties. O čia paaiškėjo, kad mano žemėlapio skaitymo sugebėjimai be kompaso, tokie patys kaip ir lietaus šaukimo – patirties nulis, tačiau Londone kartais lyja? Taigi… suradom. Manau, užtrukom ilgiau negu keturias valandas, skaičiuojant nuo oro uosto, iki gyvenamosios vietos. Dabar tą patį atstumą, turbūt būtų galima įveikti per kokią valandą. Taigi, patarimas – pasidomėk kaip greitai ir lengvai nukeliauti iki norimo kelionės tikslo. Arba paprašyk draugų pakalbos (kurie turbūt neturės laiko padėt, bet bent jau galės patart).

Write a Comment

Comment