in pastebėjimai

O mes į Šiaurę dumsim, o mes į Šiaurę dumsim… (t.y. į Londoną – atostogų) – I dalis

Pagalvojau, kad kai kuriems žmogiukams (bo, jaučiu, kad planuoja pas mane atsibogenti daugiau nei porą svečių kada nors) būtų naudinga, jeigu pasidalinčiau savo patirtimi apie atostogas Londone. Taigi, pradedam…

Sugalvok – ką, ko ir kiek reikia vežtis?

British Airways

Kai nusprendėme su Evelina keliauti atostogų į Londoną, ji jau turėjo daugiau patirties negu aš. Prieš porą metų ji jau buvo praleidusi vasarą Londone, tai iškart pradėjo vardinti didelį sąrašą ko mums reikia vežtis, kiek lagaminų, ką į juos dėti. Aš žmogus paprastas… sugebėčiau į Londoną paprastai apsirengęs ir su kuprine ant nugaros iškeliaut. Gerai, kad mano mergaitė nėra paprasta.

Prisimenu, dar Plungėje teko lėkt iki Senukų ir griebt vieną iš pigesnių lagaminų (taigi, iš kur pas ką tik baigusį studijas – na, gerai, metai jau biški ilgiau negu ką tik, tačiau – jaunimą pinigų brangiems lagaminams? Imam… net nebepamenu, kiek jis kainavo. Dabar, tai realiai atrodo juokingi pinigai (na, ir tada atrodė juokingai brangu). Taigi… lagaminą nupirkau, pamąsčiau kokių rūbų reikėtų – bo nusimatė karšta vasara. Ir vėlgi Evelinos priminimai, kad ten “karts nuo karto lyja, ir tam reikia būti pasiruošus” buvo teisingi.

Be keletos rūbų, dantų pastos ir šepetukų, dokumentų ir vaistų, mobilaus telefono (išsikraunančio – visada, VISADA pasikraukit telefoną, kur nors išvažiuodami… ypač kur nors išskrisdami) ir fotoaparato nusprendėm, kad reikia įsidėti maisto. Vėl toks didesnis apsipirkimas – visokių košių, sriubų iš pakelių, dėšros, duonos, sūrio. Prisipirkom maisto tiek, kad pradžiai nors savaitei užtektų. Neapsirikom… valgyti tokias nesąmones mažų mažiausiai atsibodo, tačiau lietuviškai pigu.

Kadangi skridome dviese, tai buvo labai paprasta ir patogu paskirstyti daiktus. Į vieną lagaminą rūbai (vaje, kiek tos mergiotės prisikrauna daiktų), į kitą lagaminą – maistas ir dar keletas merginos rūbų. Į kurpines kas liko.

Aišku, pigiausias variantas, paprašyti tėvų, kad nuvežtų iki oro uosto. Bilietus jau buvome nusipirkę anksčiau interneto pagalba. O aš vis nedrąsiai bandydavau paskaičiuoti kiek mums reikės pinigų, kiek sutaupiau per paskutinį pusmetį, kiek reikėtų vežtis grynųjų. Ot… o planuose buvo pirkti mašiną, tačiau atostogos Londone svarbiau nei trečias golfas, ane?

Dar žinoma, pasiėmėm nešiojamąjį kompiuterį. Kaip kitaip, gi informatikas. Rankos padėtos ant klavišų nuramina iškarto, bet kokioje gyvenimo situacijoje.

Jeigu sumąstei keliauti atostogų į Londoną, reikėtų pasiimti kuo mažiau rūbų (ypač, jeigu žinai, kad turėsi galimybė išsikalbti – o tokių galimybių apstu). Ir dar… iš pradžių atvykę visi juokiamės kokie čia Londoniečiai bijantys šalčio. Mes po maikučių, o jie su striukėm, megztukais. Dabar nebesijuokiu, kai eidamas su šaliku ir ilgu paltu praeinu pro merginų ar berniokų būrį stoviniuojančių su trumpom rankovėm.

Jeigu važiuočiau dabar į Londoną, tai būtinai pasiimčiau:

  • Kompiuterį (kuo mažesnis, tuo smagiau) – visgi kad ir nelegalu, kad ir baudžiama, tačiau bevielį internetą galima pasigauti ilgiau paieškojus.
  • Fotoaparatą – pirmomis dienomis vis tiek gaudysi viską kas juda. Pirmomis savaitėmis, jau pradėsi atsirinkinėti, kas būtų gražiau, o kas popsas. Pirmaisiais mėnsiais, nebenorėsi nešiotis kartu fotoaparato, bo… tau gi į darbą reikia, o čia turistai maišos. O vėliau, vėl nori fotoaparato… nes pamatai daugiau negu paprastas turistas pamato per savaitę.
  • Pinigų / banko kortelių / daugiau santaupų – pinigai tiesiogine to žodžio prasme Londone tirpsta. Ypač tada, kai dar nežinai, kas yra OYSTER card, kai nesi ragavęs Starbucks kavos, kai nesi valgęs SUBWAY sumuštinio, kai reikia mokėti už nuomą. Pinigų niekad nebus per daug… ypač, jei netyčia nusprendi užsibūti ilgiau.
  • Keletą rūbų – sakyčiau porą komplektų, kad kol vieni padžiauti, su kitais lakstai. Dar smagiau, jeigu galima iš kelnių pasidaryti šortus, ar nuo džemperio nutraukti rankoves. Bo vasarą, kartais, kai nelyja, būna visai šilta ir smagu.
  • Maisto – kad ir kokie neskanūs prisiminimai, pasiimčiau daugiau. Sumuštiniai po nueitų niolikos kilometrų Trafalgaro aikštėje yra nežmoniškai skanūs. O dar ir Lietuviški!

Visa kita, nereikalinga manyčiau. Gyvenimą dar daug kas galėtų palengvinti, bet kam įdomus lengvas gyvenimas?

Write a Comment

Comment