in apie idėjas, pastebėjimai

Kodėl sunku rytais anksti atsikelti?

Paskirstyk savo laiką

The Astronomical Clock iš natalieduvoisin albumo.

Šiandien darbe su kolegomis per pietų petraukėlę gėrėme kavą ir diskutavome apie nieką. Visi kažkodėl jau jautėsi kaip penktadienį, nors dar tik ketvirtdienio vidurys. Taip pradėjus kalbėtis nuo golfo pamokų, atostogų Italijoje, šalčių Kinijoje, pabaigėme kalbėti apie miegą. Kada, kas, kodėl, kaip miega ir keliasi? Kaip supratau kolegos labai nepatenkinti, kad rytais reikia anksti atsikelti… nes gi Londonas, dar po atsikėlimo reikia apie valandą (kurie Londone gyvena) ar apie dvi valandas (kurie tolėliau gyvena) praleisti viešajame transporte…

O kolegoms sunku atsikelti, nes…

  • vakarais žiūrim televizorių… ir jau kai nueinam miegoti, tai dar įsijungiam televizorių, kol užmigsim – man labai primena pirmus metus po studijų, kai grįžau į Plungę. Kiekvieną vakarą po darbo prieš miegą įsijungdavau televizorių. Dar nustatydavau, kad automatiškai išsijungtų po kurio laiko… spėkit, ar sunku būdavo rytais keltis?
  • einam miegoti, kai dar nenorim miego… čia tas pats, kas pavalgyti labai sočius pietus viename restorane, ir eiti dar sotesnių pietų į kitą restoraną… visų pirmą – pinigų švaistymas… antra – sunku gi įkišt, kai nenori. Taip pat su miegu… kam švaistyti valandas, kurių visiems trūksta. Jeigu nesijauti pavargęs, ir atsigulęs į lovą neužmigsi per keletą minučių, tai kam ten iš vis gultis? Gi namuose tikrai dar yra nebaigtų darbų, neišmoktų dalykų.
  • nėra svarbių priežasčių dėl ko keltis… sušvilpauja žadintuvas. spaudžiame ant sleep mygtuko ir toliau snaudžiam keletą minučių. Pradėjus žadintuvui rėkauti, vėl spaudžiam sleep mygtuką, ir toliau dedam į akį. Jeigu vidinis balsas papriekaištauja, tai duodam jam į akį ir pagalvojam “kam tuos marškinius lygintis, eisiu su tais kur vakar”. Sučirškus trečią kartą, numetam žadintuvą toliau pamąste “ai, biški paspausiu gazo, ir į darbą nepavėluosiu”. Kam dažnai pasitaiko tokios situacijos ryte? Ir ką gi tai reiškia? Ogi… “reikai į darbą” nėra pakankama priežastis, kad ryte pašokti iš lovos ir džiaugsmingai sau pačiam pasakyti “labas rytas”. Yra galimi du variantai problemos sprendimui: arba pakeisti darbą (gi visą gyvenimą negali daryti, kas nepatinka… nors mes užsispyrę lietuviai, gal ir galim), arba antra: surasti dėl ko tu norėtum atsikelti. Gi, prieš išvažiuodami atostogoms į kokią Italiją ryte net nesusimąstom ar jau lipti iš lovos. Dar neprabudę apsiaunam batus, ir griebiam už lagaminų…
  • “šiandien šeštadienis… pamiegosiu už visą savaitę” – prisiminus studijų laikus (arba kitaip dar būtų galima pavadinti die4frags erą) labai pažįstama frazė… tačiau pabudimas anksti ryte, kaip ir kiekvienas įprotis – turi būti vystomas. Jeigu nusprendei, kad kelsies anksčiau… tai ir daryt tai kiekvieną mielą dieną. Iš tikrųjų tai netgi lengviau negu atrodo.
  • neturiu ką veikti – na ir kas, jeigu atsikelsiu penktą valandą ryto? Ką veikt? Tai kad per sesijas studentai zirzia, kad niekur nespėja… o vakare įsijungia pažiūrėti naujo “Rambo” filmo turbūt reiškia, kad laiko vis dėlto netrūksta. Tiesiog… neproduktyviai laikas išnaudojamas. O tai jau kita problema.

Vienaip ar kitaip… keliuosi pusę šešių ryto jau senokai. Šią savaitę keliuosi pusę penkių ryto. Ir atsikelti tikrai nėra sunku… sukiau pasidaro tinkamai panaudoti atsiradusį laiką. Ir… nepasiduodi atsirandančiai rutinai.

Write a Comment

Comment