in apie mokslus

Kodėl mūsų nemokė prezentacijų meno?

Gyveni ir mokaisi. Nuo to laiko, kai nusprendžiau pasilikti Londone, kiekvieną savaitę žvelgdamas atgal, matau kad išmokau kažką naujo. Tiek darbe, tiek paskaitose, tiek bendraujant su kolegomis – visur galima pasisemti kažką naujo.

Per pastarasias kelias savaites jaučiuosi daug sužinojęs apie įvairių šalių derybas ir prezentacijas. Galų gale, pačiam reikėjo sudalyvauti poroje prezentacijų… ir aš nuoširdžiai jaučiuosi piktas. Piktas dėl to, kad tik dabar, tik kai man jau 23 metai, man kažkas parodė, kaip tai galima padaryti… Taip, visada galima sakyti, kaltas ne mokytojas, o mokinys… o bet tačiau…

Taip, tiek mokykloje, tiek Universitete iš mūsų reikalavo, kad ką nors pristatytume, padarytume skaidres, papasakotume. Tačiau kokie buvo reikalavimai? Kad ir bakalaurinio darbo reikalavimas yra “virš keturiasdešimt puslapių”. Vaje… O kaip tai apsiginti bakalaurą? Kaip padaryti puikiais skaidres, ar gal jų net nedaryti? (spėjų informatikos fakulteto dėstytojai net neleistų gintis, jeigu ateitum be kokių dvylikos skaidrių) Šito manęs niekas nemokė… galima sakyti, aš net nežinojau, kad to galima išmokti. Mano nuomone, čia tik tokie žmonės kaip Steve gali Apple kompiuterius pristatinėti taip, kad visi netektų žado.

Taigi per pastarąjį mėnesį, teko perskaityti porą knygų apie prezentacijas. Teko pačiam sudalyvauti poroje prezentacijų/simuliacijų. Teko įvertinti kitų studentų darbą, teko pačiam išgirsti kitų žmonių įvertinimus, išgirsti daug patarimų. Ir aš dėl to džiaugiuosi… tiesiog, jeigu viso šito būčiau išmokęs prieš keletą metų, dabar daug kas galėtų atrodyti kitaip.

Beje, berods Kristinos blog’e radau nuorodą į MIT paskaitos įrašą How To Speak, kuri puikiai apibendrina mano įgytas žinias. Bežiūrėdamas šią paskaitą ir apžvelgdamas praėjusį mėnesį, matau kur galiu dar patobulėt. Ir apskritai… Londonas iš manęs daro dar didesnį optimistą.

Taip, kad mielas mano blog’o skaitytojau,

  • jeigu tu mokinukas – eini žiūrėti paskaitos (nepasakok pasakų, kad anglų kalbos nemoki)
  • jeigu tu studentas – eini žiūrėti paskatios (pats sau padėkosi)
  • jeigu tu darboholikas informatikas (o kas dar gali skaityti darboholiko informatiko įrašus?) – eini žiūrėti paskaitos

Write a Comment

Comment