in pastebėjimai

Kartais kai nori ką nors parašyti

Pamąstai, jog kažkur tai skaitei… girdėjai… matei… Ir koks tikslas rašyti apie tai dar kartą?

Iš kitos pusės žiūrint… šiandien valgydamas mandarinus mąsčiau, kad jeigu nesugebi savo dienai suteikti vardo (pavadinimo/title/etc), kuris padėtų tau vėliau šią dieną prisiminti, turbūt diena buvo nieko verto. Ir dar iš pačio ryto turėtum nuspręsti, kad šiandien bus kitaip. Kad šiandien vakare, aš savo dienai galėsiu duoti vardą… ir ši diena bus prasmingesnė.

Čia panašiai kaip žiūrint į nuotraukas… užplūsta prisiminimai, ir gali drąsiai sakyti “tą, kartą, kai … (dienos pavadinimas)”. O šiandienai aš duočiau pavadinimą… pavadinimą “don’t judge people by their appearance” (neteisk žmonių pagal jų išvaizdą? kažkaip angliškai pastaruoju metu lengviau reiškiu mintis negu lietuviškai).

Ir apskritai, kaži ar daugelis lietuvių įvertina tai, ką turime? Tai, kad esame dalis Europos Sąjungos. Tai, kad turime laisvę judėti… Tai, kad galima keliauti laisvai po Europą ir dirbti patinkančius darbus. Kai šalia stovi Einšteinas, ir jis negali dirbti tavo darbo, nes jo šalis dar nėra Europos Sąjungoje. Tu supranti, kad šitas protingas dėdė turbūt yra geresnis už tave (hehe, turbūt?), tačiau jo šalis dar nėra Europos Sąjungoje.

Nesudedu minčių kaip norėčiau. Tiesiog šiandien teko pabendrauti su viena studente, kuri mielai porą kartų per savaitę klijuoja etiketes parduotuvėje ant įvairių prekių. Ir uždirba keletą svarų nuomai… ir niekam nesvarbu, kad ji po metų bus mokslų daktarė, kad ji tikriausiai protingesnė už visus toje parduotuvėje kartu sudėjus…

Aš džiaugiuosi, kad esu Lietuvis. Aš dar labiau džiaugiuosi, kad Lietuva yra Europos Sąjungoje, nes tai reiškia, kad… aš galiu drąsiai palikti Lietuvą ir keliauti pažinti pasaulio, susirasti patinkantį darbą, daryti tiek daug visko, ko aplink mane kokie penki milijonai (skaičius ištrautkas iš piršto) žmonių daryti negali. Ir tikrai ne dėl to, kad I am better than them, ar kad Lietuva geresnė už Japoniją. Tiesiog todėl, kad gimiau pačiu laiku… gimiau Lietuvoje.

Write a Comment

Comment