in apie mokslus

Kada supranti, kad tavo darbą vertina?

Grįžtu šiandien po anglų kursų į darbą, įmetu savo vakarykštės vakarienės likučius į mikrobangę, įjungiu elektrinį virdulį, ir krentu į savo krėslą darbų pratęst. Taip atsisėdau, ir sustingau minutėlei – visų pirma pagalvojau, kad ne į savo vietą atsisėdau. Antra (po pusės minutės) pakėliau akis ir pažiūrėjau į besišypsančią Kim, kuri merkdama akį ištarė “enjoy”.

Žodžium, esminis darbo vietos pasikeitimas – mano paprastą senuką 17 colių LCD monitoriuką pakeitė naujas šviežias didelis (21) coliukų gėris. Jaučiausi, kaip mažas vaikas gavęs ledų porciją. Iškart uždėjau didžiausią rezoliuciją, ir pradėjau žaist su langais. Ale, kaip smagu, kai į ekraną telpa keletas langų… taigi, skaitom PDF’ą ir debuginam navision’ą. Smaguva… Va, tokiom akimirkom pasijauti taip pat gerai, kaip kad kartais šefas patapšnoja per petį sakydamas “great job, Tomas”. Geras jausmas.

Tiesa, po kurio laiko pastebėjau ir minusų… Pvz, double click ant lango title nebetenka prasmės – bo, kokia nauda iš programos ištemptos per visą langą, jeigu ji visiškai išsitenka per pusę lango. Žodžium, pagooglinau ar nėra kokių programikių, kad expandinant programą, ji išsiplėstų tik per pusę ekrano. Deja, neradau nieko padoraus.

Tačiau… kartais genialumas slypi paprastume. Tiesiog reikės priprasti – paprasčiausiai spaudžiame CTRL (aišku, aš tariu tai kontrl) ir spaudžiame ant programų taskbar’e, kurias norėsime išplėsti lange. O tada, dešinį klavišą ir pasirenkame Title Vertically. Tada dar pastebėjau, kurią programą pažymėsiu pirmą, ta bus perrikiuota į kairę lango pusę. Smaguva.

O dar, rytais truputį paspausdinu DVORAK klaviatūra. Naudoju, tai QWERTY, tačiau va čia ir būtų tikrasis touch typing’as, kai net jei žiūrėtum į mygtukus, nematytum tai ko reikia. Išmoksim, jei norėsim.

Write a Comment

Comment