in apie IT

Kompiuterastiški pamąstymai

computer love mr_oji

Kažkurį vakarą su Evelina susirinkom namuose visus rastus atsuktuvus, ir išardėm mano nešiojamąjį kompiuterį Acer. Įdomu buvo išlupinėt po vieną detalę, ir žiūrėt kas kur yra paslėpta. Va, čia ramai susigrūdę bando kvėpuot, o čia hardas užslėptas. Taip detalė po detalės ir turėjom metalo ir platsmasės laužo krūvą.
Dulkių jau buvo gerokai prisikaupę, tačiau manau kaitimo priežastis buvo ne dulkės. Bandžiau sukinėt mažiuką ventiliatorių, kuris labia stengėsi priešintis tokiai pramogai. O turėtų suktis kaip bitutė… Taigi, išvalėm kiekvieną detalę, ir pradėjom surinkinėt… O čia prasidėjo problemos. Teko kam nors išrinkinėt nešiojamus kompiuterius? Kaip jie ten sugeba tokius trumpus, ir popieriaus storumo laidus įkišt kur reikia? Ta prasme, matau/žinau vietą, kur laidas turėtų įlyst. O bet tačiau… sunku kaip kokį storą katiną į stiklainį mažiuką sukišti – priešinas, lankstos, nelenda nors tu ką.
Aj, sakau, dedam šitą į šoną, pabūsim porą dienų be kompiuterio. Tai va, sėdžiu darbe prie kompiuterio, žmonių dar nėra (pastaruoju metu į darbą ateinu visada pirmas), ir naršau po DELL, HP, APPLE tinklapius, ieškodamas sau tinkamo kompiuterio.
Jaučiuosi keistai… kai reikia darbą mest, ir pasilikt Londone ilgesnių atostogų, tai net širgis nesudreba. O vat, kai reikia išsirinkt, kokį kompiuterį norėčiau turėt, tai elgiuosi kaip mažas vaikas. Svyruoju tarp “mažo, nešiojamo + didelis monitorius”, tarp “nešiojamo žvėries – desktop replacement”, kuris nelabai tinkamas nešioti… ir tarp “dėžutės”. Turbūt, sunkiausia apsispręst, nes vienaip ar kitaip gaila pinigų. Antras sunkumas – tai, kad Londone pastovumo reikia turėti kuo mažiau… o tai reiškia, kad dėžutė, ar sunkus nešiojamas kompiuteris kada nors gali tapti kančia (ką čia gali žinot kiek gyvensiu ten, kur dabar gyvenu). Tačiau iš kitos pusės žiūrint… mažiukas nešiojamas kompiuteris irgi negerai… kaip tada su filmais/photoshopais/adobe premierais/etc.
Esu paskendęs giliuose apmąstymuose.

Ilgiau pamąstęs turbūt išsirinksiu arba DELL XPS M1330 + 22 colių monitorių, arba DELL XPS M1730. Bo… visdėlto mažiau vargo be šūsnio laidų…

Write a Comment

Comment