in apie mokslus

Anglų kalbos kursai

Jau bėga ketvirta savaitikė kaip keturias dienas per savaitę vietoj ramios pietų pertraukos greitu žingsniu lekiu iki anglų kalbos kursų Metropolitan Universitete. Trumpiau tariant, savaitės pabaigoje jau bus visas mėnuo…

Bandau save kritiškai vertinti, ar tobulėju nors kiek, ar nelabai. Žodynas nori, nenori auga… bo ir darbe tenka dažniau su kolegomis pabendrauti, ir paskaitose čia tavo nuomonė kitiems įdomi. Taip kad, kalbame… kalbame… pastebėjau, kad pradėjau kalbėti greičiau angliškai (turbūt greitai pradėsiu malti taip pat greitai kaip lietuviškai, ir vėl manęs niekas nesupras). Tačiau vis dar jaučiu, kad mano supratimo lygis žymiai lenkia mano kalbėjimo lygį.

Teko paskaitose jau porą darbų parašyt, ir mini prezentaciją padaryt. Iš vienos pusės jaučiuosi, kad kalbu vos ne geriausiai iš grupės, iš kitos pusės jaučiu, kad kolegos grupiokai galbūt daro didesnę pažangą negu aš. Turbūt reikėtų daugiau laiko skirti ne tik bendravimui, bet ir šiaip žodyno pavartymui.

Kas baisiausia, kad kalbantis ar su kolegomis bendradarbiais, ar su kolegomis studentais, ar šiaip su kokiais klientais, jeigu manęs kas nors nesupranta, ir paprašo pakartoti, aš viduje labai susimėtau… ir susimąstau, čia ką aš labai neaiškiai kažką pasakiau, ar čia jie manęs nesuprato… nes pačių anglų kalba nekažin ką geresnė.

Mane tai kartais erzina tokia lėta progreso kreivė… tačiau žingsnis po žingsnio… tikiu, kad po kursų, ar po gero pusmečio, kai pažvelgsiu atgal, suprasiu, jog daug išmokau, ir man tie kursai ne tik kišenę gerokai patuštino, bet ir davė šiokios tokios naudos.

O jeigu kalbėt apie darbą, tai tampu vietinio lygio žvaigžde… septyni egzaminai/sertifikatai per šešis mėnesius. Belieka, sau patapšnot per petį, įspirt į šikną, ir žengti drąsiai toliau. Nuo praėjusio penktadienio į savo el. paštą (pagal Microsoft rekomendacijas) turėčiau įtraukti dar porą eilučių:

  • Microsoft Certified Business Management Solutions Professional – Application for Microsoft Dynamics NAV
  • Microsoft Certified Business Management Solutions Professional – Developer for Microsoft Dynamics NAV

Nebereikia net laiško turinio rašyt… ir taip jau pilnas langas?

Write a Comment

Comment