in apie darbą

Konkurencija – būdas tobulėti?

Konkurencija

Mūsų įmonė yra kažkokia keista. Iš vienos pusės jaučiuosi labai jaunas šiame kolektyve (neskaitant sales kolektyvo žmonių) antras pagal jaunumą kolega neseniai atšventė 32 gimtadienį. Vienas iš tokių rimtesnių programuotojų laisvalaikiu mėgsta pakalbėti apie savo anūkus ir nuotraukas. Kažkada netyčia prasitarė, kad jam jau 52 metukai. Nei daug, nei mažai… galvojau, kokia keturiasdešimt. Tai kartais, kai daugiau sunkesnė darbo diena, save paguodžiu – dar jaunas berniokas, turi kur tobulėt, pasivysi va kolegas.

Aha… o iš kitos pusės žiūrint, tai kokie jie visi jauni žinių troškimu. Ne tik, kad dalyvauja visokiuose seminaruose, važiuoja į kursus, laiko sertifikatus, bet ir patys rengia webinarus, aktyviai networkin’a su savo srities specialistais, trumpiau tariant – mokosi. Va, man pradėjus dirbti, buvau nusiųstas į kursus, parodyti ką moku į navision developer kursus. Po jų teko išlaikyti porą egzaminų, ir gauti porą popieriukų. Ta proga, tas kietas senas programeris, sako… mjoo, popieriukai, reikėtų gal ir man. Paprašė iš manęs kursų medžiagos, perskaitė per kelis vakarus (na, apie sukauptą patirtį turbūt ir kalbėt nereikia), ir taip pat išlaikė tuos egzaminus.

Tačiau konkurencija (aha, keistas jausmas) jaučiu iš visai kito žmogaus. Iš mūsų komandos Business Consultant – tokia žavi moteriškė. Aš va, skęstantis optimizme, noriu į mėnesį po vieną egzaminą išlaikyt (kad turėčiau ką parodyt, jog stengiuos). O ji nuo manęs neatsilieka. Ir jaučiu, kad lenkia… Kol kas tiesioginės įtakos mano darbui ji neturi, tačiau… aš gi noriu būti business consultant as well. O tai… kad esu jaunas nieko nereiškia. Nes, kad pasivyti ką nors… reikia už jį judėti greičiau. O kol kas… aš vos sugebu ją pasivyt.

Taip pasižiūri į Kalendorių – ji egzaminą laiko penktadienį. O aš buvau suplanavęs kitos savaitės pirmadieniui (matyt, praradau ugnį tobulėt?). Taigi, keičiam egzamino datą į ketvirtadienį, ir nešamės manual’us namo. Suprantu, kad tai nieko nereiškia, ir tai, kad aš viena diena visai kitą egzaminą išlaikysiu ankščiau nei ji, niekas net nepastebės. Tačiau… ar būsiu greitesnis. Aš būsiu geresnis. Ir vieną dieną aš būsiu business consultant.

You can replicate success. If you take action.

Write a Comment

Comment