in apie maistą

Kaip pasidaryti RAMEN?

Ramen mergaitė

Nuotrauka iš Jon flickr foto albumo.

Kaimynai pradeda mane vadinti sveikuoliu. Ir visa tai dėl tingumo, ir greitumo. Praktiškai visą savaitę (turbūt paveiktas anime) valgyti dariausi RAMEN. Jau kažkada rašiau, kaip su kolegom buvom nulėkę pavalgyti tų japoniškų makaronų… Nors jeigu paskaitinėti kokią wikipedia, tai paaiškėja, kad iš tikrųjų tai kiniški makaronai, tik japonai juos labiau mėgsta?

Ir dar, kad padaryti dieviško skanumo RAMEN, tai turi ten dešimt dvidešimt metų treniruotis… vos ne lengviau samurajumi tapti, negu pačiam pasidaryti nuostabius ramen. O iš kitos pusės… jeigu pagoogle’inus, tai pasirodo užtenka dešimt minučių. Spėkit kurį variantą pasirinkau?

Kadangi šaldytuve kartais užsilaiko daržovių… tai jos ir buvo mano pagrindiniai RAMEN ingridientai. Taip gavau sveikuolio etiketę… o pasidaryti ramen paprasčiau negu paprasta:

Iš pradžių sumąstom ką norėsim prie makaronų (tai gali būti daržovės/vištiena/kiaušiniai/kiauliena/belekas ką randat šaldytuve), sumetam viską į verdantį vandenį, ir dar sukratom pirktinius RAMEN iš pakelio. Procesas atrodo kaip lietuvišką sriuba iš pakelių per penkias minutes pasidaryti, tačiau skonis tikrai geresnis.

Write a Comment

Comment

  1. Nežinai – nesakyk. Kiniški makaronai skiriasi nuo įprastinių. Paragavus vieną kartą suprasi 😉

  2. nu tai tikrai nera ramen sriuba ramen sriuba pasidaryt trunka apie 40min jei neklystu ir didzioji dalis susidaro is paruosimo… ir jei neisgaudai virtuvei tai geriau net nebandyt to daryt 😀