in apie pinigus

kaip DAR Londone sutaupyti

Money

Nuotrauka iš mquest

apie nuomą – 400. gyvenu trečioje Londono zonoje. už nuomą moku 100 svarų per savaitę. už tai gaunu, tokį nedidelį double room’ą, kuriame šiuo metu esu įsikūręs vienas. ganėtinai linksmas dvi kaimynų poras. pakankamai padorų bevielį internetą. shared vonią/dušą/virtuvę/mažytį kiemuką. iš dalies jaučiuosi lyg gyvenčiau bendrabutyje. tačiau dar ne taip senai gi studijavimo dienelės buvo, kurių praleistos dienos man bendrabutyje patikdavo. žodžium.. pigiau rasti išeitų, tačiau kol kas labai gerai yra čia. tad pigiau net neieškom… o ir geresnių gyvenimo sąlygų nereikia.

apie transportą 27,8 * 4 (perku savaitinius traverl card’us 1-3 zonai). važinėju tiek su metro, tiek su DLR traukinukais, tiek su autobusais. irgi… bandžiau skaičiuot, kiek pigiau gautųsį, jei pirkti mėnesinį, ar metinį bilietą… taupiau nu niekaip. nebent važinėti tik į darbą ir atgal… tada porą svarų sutaupyti eitų per savaitę. tačiau kartais tenka ir iki parduotuvės palėkt… ir iki dziudo. žodžium.. nu niekaip.

apie maistą – 200. na, čia… kiek tingumas ir sąžinė leidžia. bo su anglišku maistu… tai jaučiuosi super kulinaru. bo kad ir ką šaldytuve turėtum, kad ir kokią nesamonę sugalvotum, ale vis tiek bus skaniau neigu fastfood’o english breakfast, ar chicken su bulvytėm. tačiau… jeigu valgyti netingi pasidaryti pats, tai savaitei užtektų ir trisdešimt svarų. tačiau.. mąstant, kad kartais reikia save palepinti, tai grubiai piam (50) svarų per savaitę yra daugiau neug pakankamai vienam/dviem žmonėm būti skaniai pavalgiusiems.

na ką.. pagrindiniai didžiausi pinigų ėdikai aprašyti. t.y. be ko gyventi būtų sunku ir mažų mažiausiai nepatogu. o toliau, kad ir kur leistum pinigus, tai jau arba for fun, arba tobulėjimui. gi reikia į save investuot… tačiau, tokie neapibrėžti dalykai, prireikus gali būti apriboti, ir prisidėti prie taupymo tikslų.

įdomu… kokia dalis pinigų išeina ant alaus, tipiškam Lietuviui londone? :) man patinka kolegos Lietuviai, kurie gurkšnodami alų pamąsto kartais garsiai.. na, va, pataupysim pinigėlių ir lėksim atgal į Lietuvą… aha, įdomu ko?

Write a Comment

Comment