in apie IT

Apie informacijos šviežumą

Senstanti informacija

Nuotrauka iš msjasonprickett albumo.

Nežinau koks procentas žmonių dar skaito laikraščius, tačiau… kartais susimąstau, kokia iš to nauda? Taigi, kol informacija atspausdinama, ji pasensta. Naujausia informaciją dažniausiai galima rasti internete. O laikraščiai rašo apie tai, kas įvyko vakar… ar užvakar.

Čia, prisiminus dar mokyklos laikus, būdavo visai gerai… susirandi kokį nors puslapį, pavyzdžiui su patarimais, kaip pakeisti ekrano užsklandą. Ir visai nerūpėjo, kad puslapis kelių metų senumo. Nerūpėjo, nes informacija, kurią radai, buvo aktuali. Pavyzdžiui, kaip mIRC’e spalvotai rašyti…

O dabar.. atsidarai kokį nors tinklaraštį, ir ne tai, kad ieškotum sau naudingos informacijos, o iš pradžių pasižiūri į paskutinę atnaujinimo datą. Ir… priklausomai nuo to, kada jis paskutinį kartą buvo atnaujintas, tu užeisi dar čia kada nors, arba net neprisiminsi adreso. Informacija sensta… tiksliau sensta data, esanti prie informacijos.

Todėl, tokie plugin’ai, kurie padeda parodyti “ką aš rašiau prieš metus”, kartais sugeba iš begalinių informacijos srautų ištraukti pakankamai įdomios ir naudingos informacijos. Pavyzdžiui, nezinau.lt tinklaraštis – jame straipsniai tiesiog pakasa prieš tai pasirodžiusius gana įdomius straipsnius. Ir kaži ar daug žmonių po juos besiknaisioja ieškodami kokios nors naudingos informacijos. O kam, gi ta informacija pasenusi?

Nebent, gerai suindeksuota, ir paieškos sistemose randi, pagal savo užklausą… tada dar užsuki. Tačiau, kada paskutinį kartą lindote giliau negu į poros mėnesių straipnius? Vartotojų reiklumas kada nors sužlugdys augančius tinklaraščius.

O pats pastebėjau, kad naudoju RSS skaitytuvą. Ir… dažniausiai, jeigu informacijos per daug, tiesiog spaudžiu “mark as read” (pažymėk kaip perskaitytą), ir toliau skaitau tik naujausią informaciją. Tačiau kartais, atrandu tokių perliukų, kurių nesinorėtų praleisti…

Write a Comment

Comment